От 19 до 21 април 2019 г. в гр. Тетевен бе проведен 6-ти Национален пролетен туристически събор „Тетевен 2019“. Деца от Начално училище „П. Р. Славейков“ и КСУДС гр. Роман организирани от СТД „Романова крепост“ и Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни към община Роман взеха участие и спечелиха първите места в отделните състезания.

В рамките на събора се проведоха спортно-туристически състезания и туристически походи, целящи подкрепа на масовия туризъм в страната, развитие на интерес към туризма и изграждане на туристически навици у подрастващите като уважение към природата, взаимопомощ и колективен дух.

Комплексен победител при децата от 1-4 кл. стана първият отбор на Спортно-туристическо дружество „Романова крепост“ – гр. Роман, второ място зае вторият отбор от гр. Роман, а третото място – представителите от Център за подкрепа за личностно развитие – гр. Тетевен. При младежите от 5 до 8 кл. първенци станаха представителите на ОУ „Отец Паисий“ – гр. Кнежа, сребърната купа взеха СТД „Романова крепост“, а с бронзовите отличия бяха наградени ЦПЛР – гр. Тетевен.